Jesienne śluby są piękne

Jesienne śluby są piękne

Jesienne śluby są piękne

Większość ceremonii i przyjęć weselnych organizowana jest w okresie wiosennym i letnim. To czas, w którym przyroda budzi się do życia, letni klimat sprzyja ślubom w plenerze, a ogólnodostępność kwiatowych inspiracji zachęca do wdrażania ich na własnym ślubie. Jednak coraz częściej Pary Młode decydują się na powiedzenie sobie sakramentalnego „TAK” także w sezonie jesiennym. Przemawia za tym, nie tylko symboliczna litera „r” we wrześniu i październiku, ale także perspektywa zorganizowania przepięknej, magicznej aranżacji! Jesienne śluby są piękne!

Drewniana dekoracja ślubna z zawieszonymi na niej jesiennymi liśćmi, w tle duży, tort ślubny

Paleta barw

Organizacja ślubu jesienią kojarzy się przede wszystkim z ciepłymi, nasyconymi kolorami. Złoto, brąz, czy pomarańcz pozwolą na wykonanie niezwykłych dekoracji. Warto zadbać o oświetlenie, w postaci świec, które nadadzą ceremonii intymnego klimatu. W ostatnim czasie Pary Młode coraz częściej sięgają również po nietuzinkowe rozwiązania. Jednym z nich jest wykorzystanie intensywnej palety barw, na czele z odcieniami czerwonego wina, bordo oraz butelkowej zieleni. Efekt WOW gwarantowany!

Panna Młoda trzymająca kolorowy, jesienny bukiet ślubny   Kadr ze złotą zastawą ślubną i kolorowymi kwiatami

Panna Młoda w zdobnej sukni ślubnej z kryształkami, trzymająca bordowo-zielony bukiet ślubny   Złota zastawa ślubna na bordowym obrusie, z rozłożoną winietką w kształcie liścia.

Ceremonia zaślubin oraz przyjęcie

Organizacja ślubu w plenerze, to bardzo duża loteria. Zmienna aura pogodowa może popsuć Wasze plany. Jednak w myśl zasady, że kto nie ryzykuje nie pije szampana, ja należę do grona osób, które nie boją się takiego przedsięwzięcia. Zawsze na wypadek przeciwności losu, mam awaryjny plan B. Pamiętajcie, aby wybierając lokalizację przyjęcia zwrócić uwagę, czy podwykonawcy dysponują ratunkowym rozwiązaniem na wypadek zmian pogodowych. W takim przypadku wystarczy przepiękna, zadaszona altana, która pozwoli na kontynuowanie ceremonii w romantycznej atmosferze. Jeżeli chodzi o samo przyjęcie weselne myślę, że warto wziąć pod uwagę wynajem namiotu lub klimatyczną stodołę, która doskonale komponuje się z jesienną aurą.

Sceneria jesiennego ślubu w plenerze, przystrojone rozłożyste drzewo, ławki, a przy nich porozkładane pomarańczowe dynie   Lampiony ślubne z kwiatową aranżacją, w tle drewniane , ślubne krzesła.

Zdjęcia w plenerze

Złota polska jesień gwarantuje Wam przepiękne ujęcia w plenerze! Podczas zdjęć nie będzie doskwierał Wam upał, czy niespodziewane, gwałtowne burze. Dodatkowo na wypadek nieoczekiwanego deszczu, czy spadku temperatur u większości fotografów takie spotkanie możecie bez problemu przełożyć. Im także zależy na odpowiedniej scenerii i oświetleniu, które pozwoli wykonać romantyczne kadry!

Uśmiechnięta Para Młoda w blasku słońca na sesji plenerowej w lesie.   Para Młoda w plenerze na sesji ślubnej, w promieniach słońca, Pan Młody trzyma w objęciach Pannę Młodą

Menu oraz upominki dla gości

Jesienny klimat powinien pojawić się także na stołach weselnych. Do serwowanych potraw  warto wprowadzić sezonowe warzywa i owoce, nie powinno zabraknąć również esencjonalnych potraw bazujących na leśnych grzybach. W roli przystawki doskonale sprawdzi się ciepły krem z dyni lub papryki. Ciasta i desery mogą bazować na jabłkach, gruszkach, czy orzechach. Tort powinien kolorystycznie nawiązywać do motywu uroczystości. Można wdrożyć to na kilka sposobów- ozdabiając go kolorowymi kwiatami, czy dekorując polewami lub drobinkami złota komponującymi się z jesiennym klimatem uroczystości.

Dwupiętrowy jasny tort ślubny, naked cake, zdobiony bordowymi, różowymi i białymi kwiatami.   Dwa jasne torty ślubne na paterach, bogato zdobione figami i czekoladowymi polewami

Jeżeli poszukujecie upominków dla gości, w przypadku tej pory roku doskonale sprawdzą się słoiczki z miodami, musami czy konfiturami. Zapewniam Was, że goście jeszcze nie raz podczas zimowych wieczorów będą wspominali Wasze wesele.

Słoiczki z konfiturami jako podziękowania dla gości weselnych    Podziękowania dla gości weselnych, elegancko zapakowane jabłko ze słoiczkiem dżemu

Jesienne śluby są piękne!

Mam nadzieję, że moje propozycje przypadły Wam do gustu i chętnie z nich skorzystacie podczas planowania uroczystości. Pamiętajcie o detalach, które tworzą niepowtarzalny charakter tego wieczoru. Zwróćcie uwagę na motyw jaki wybraliście tak, aby wszystkie elementy dobrze się ze sobą komponowały. Spełniajcie swoje ślubne marzenia! <3

Źródło zdjęć- Pinterest.

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }