Papeteria ślubna- porady i inspiracje

Papeteria ślubna- porady i inspiracje

Zaproszenia stanowią zapowiedź Waszej uroczystości, są elementem budującym pierwsze wrażenie, trafiającym do gości kilka miesięcy przed ślubem. To nie tylko kawałek ozdobnego papieru, ale detal, który powinien współgrać z wybraną przez Was aranżacją.

Papeteria ślubna- porady i inspiracje.

W ostatnim czasie popularność zyskuje wysyłanie najbliższym informacji o ślubie w postaci tzw. SAVE A DATE. Jest to rozwiązanie dostarczane w postaci zawiadomienia rok przed zaplanowaną uroczystością. Goście będą mogli zarezerwować sobie ten termin lub spokojnie zaplanować urlop, a Wy macie pewność, że bliskich nie zabraknie w najważniejszym dniu Waszego życia. Taką zapowiedź można przygotować w postaci papierowej lub elektronicznej, wykorzystując do tego stronę internetową, a także montując krótki film.

Jeżeli chodzi o czas wysyłania zaproszeń proponuję zrobić to 2-3 miesiące przed planowaną uroczystością. Koniecznie zostawcie gościom informację do kiedy prosicie o potwierdzenie przybycia, tak, abyście w porę mogli zaplanować resztę szczegółów ceremonii.

Różowo-białe zaproszenie ślubne z fotografią Pary Młodej

Papeteria ślubna- porady i inspiracje

Aby nie zwariować od natłoku inspiracji zachęcam do przemyślanych i spokojnych wyborów. Nie marnujcie energii na sprawdzanie najnowszych trendów kolorystycznych, czy dekoracyjnych, jeżeli od początku nie zrobiły na Was wrażenia. To ma być Wasz wymarzony dzień, dlatego powinniście być otaczani tym, co jest zgodne z Waszymi upodobaniami. Takie podejście do tematu zagwarantuje Wam niezapomniany efekt i pozwoli uniknąć niepotrzebnych stresów i napięć.

Możecie w pierwszej kolejności zastanowić się nad motywem przewodnim wesela lub skupić się na wybranym kolorze, który chcielibyście, aby pojawił się na Waszym przyjęciu. Pamiętajcie, aby w zaproszeniu znalazły się wszystkie niezbędne informację dotyczące czasu oraz miejsca uroczystości. Możecie umieścić mapkę, która pomoże dotrzeć na czas lub informację dotyczącą tego, co chcecie otrzymać w prezencie. Obecnie istnieje cała masa gotowców, w postaci wierszyków, które będziecie mogli śmiało wykorzystać. Zwróćcie uwagę na to, aby cała kompozycja zaproszenia była czytelna. Nie przesadzajcie z ilością tekstu, czy dodatkowych zdobień. Czasami im mniej, tym lepiej. Ostatnio moim faworytem są te robione ręcznie z wykaligrafowanym tekstem <3 . Zapraszajcie elegancko i z klasą.

Kolorowe tropikalne zaproszenia ślubne

Wspomnę także o ostatnio coraz częściej wykorzystywanym elemencie jakim jest spersonalizowany stempel. To doskonały pomysł na nadanie papeterii indywidualnego charakteru. Możecie ostemplować koperty, upominki dla gości, czy ślubne zaproszenia.

Pod wybraną przez Was stylistykę należy dobrać kolejne dodatki, tak, aby razem tworzyły nienaganną spójność. Menu, winietki, księga gości, czy numerki stołów powinny zostać utrzymane w wybranym przez Was motywie.

Granatowo- białe zaproszenia morskie, z motywem morskim

Ciemne zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym

Źródło zdjęć: stylowi.pl

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }