Fryzura i makijaż Panny Młodej

Fryzura i makijaż Panny Młodej

Fryzura i makijaż Panny Młodej

Tak jak napisałam w poprzednim artykule dotyczącym wizerunku Panny Młodej (link), chciałabym szczególną uwagę zwrócić na wybór odpowiedniej fryzury i makijażu oraz na aspekty, z tym związane. To dwa kluczowe elementy, które razem z suknią ślubną mają ogromny wpływ na efekt końcowy stylizacji.

W pierwszej kolejności suknia ślubna

Tak jak wspominałam we wcześniejszych artykułach, wybór tej jedynej, jedynej do łatwych nie należy (link). A odpowiednim czasem na przymiarki i podjęcie decyzji jest mniej więcej rok przed zaplanowaną uroczystością. Rekomenduję wybór makijażu i fryzury pod wybraną suknię ślubną, nie na odwrót. To suknia buduje efekt pierwszego wrażenia, a wizaż, ma być jej uzupełnieniem, a co ważne ma podkreślać Waszą urodę. Jeżeli zdecydujcie się na suknię ze zdobnymi, koronkowym plecami, warto rozważyć upięcie włosów, aby jeszcze bardziej to podkreślić. Wybierając suknię prostą, bez koronek i haftów można bardziej poszaleć z makijażem lub wybrać fantazyjne upięcie z ozdobą do włosów.

Fryzura i makijaż Panny Młodej- Poszukiwanie weny twórczej

Ile Panien Młodych, tyle różnych koncepcji i pomysłów na dzień uroczystości. Łączy Was natomiast jedna myśl, aby czuć się wyjątkowo w tym wymarzonym dniu. I tutaj znowu odsyłam do najlepszego źródła inspiracji, czyli Internetu. Przygotujcie sobie kilka opcji, które wpadły Wam w oko, przed wizytą u swoich podwykonawców. Zastanówcie się co jest dla Was najważniejsze, bez czego nie wyobrażacie sobie tego dnia. Czy to będą mocno zaakcentowane czerwone usta, a może kocie oko? Waszym motywem przewodnim jest styl botaniczny i wymarzyłyście sobie piękny wianek, a może jak każda księżniczka będziecie miały wysokie upięcie i diadem? Ważne, aby wybrane koncepcje były zgodne z Waszymi upodobaniami i abyście dobrze się w nich czuły.

Panna Młoda prezentująca swój ślubny make-up w warkoczu i białej sukni z haftem

Przytulona Para Młoda podczas sesji ślubnej, Pan Młody przodem, Panna Młoda tyłem do kadru

Próbna fryzura i makijaż to podstawa

To elementy, których nie można pominąć, gwarantujące pełną satysfakcję w dniu ślubu. Wizażystka i fryzjerka będą mogły poznać Wasze oczekiwania i w pełni móc je zrealizować, bez presji czasu. Dzięki temu sprawdzicie jak czujecie się w danym upięciu, a także czy wybrany przez Was makijaż jest trwały. Dodatkowo, kluczowe jest sprawdzenie umiejętności wybranych podwykonawców. Pamiętajcie także, aby nie zmieniać koncepcji w samym dniu uroczystości! Decyzja taka może okazać się totalną katastrofą! Jeżeli nie jesteście przekonane, lepiej umówić się na kolejną próbę. Osobiście dodam, że zdecydowałam się na makijaż próbny w dniu zaplanowanego wieczoru panieńskiego. Mogłam ocenić czy sprawdzi się podczas wielogodzinnej zabawy, w trakcie upalnego wieczoru.

Uśmiechnięta Panna Młoda prezentująca ślubny makijaż i fryzurę z ozdobną opaską z pereł

Panna Młoda stojąca tyłem, trzymana przez dłoń Pana Młodego, w białej sukni i ozdobą w rozpuszczonych włosach

Najpierw fryzura potem make-up

Zdecydowanie rekomenduję taką kolejność. Makijaż nie będzie wtedy narażony na działanie dodatkowych czynników takich jak: ciepłe powietrze pochodzące z suszarki, czy lakier do włosów, które mogą mu zaszkodzić. Po zabiegach związanych z wizażem pora na przymiarkę sukni. Należy być ostrożnym, aby jej nie wybrudzić, czy nie zniszczyć fryzury, dlatego ważna jest przy tym pomoc najbliższych.

Uśmiechnięta ruda Panna Młoda prezentująca swój ślubny makijaż, trzymająca bukiet kwiatów

Dobry plan

Pamiętajcie, że profesjonalne usługi trwają sporo czasu i muszą zostać dopieszczone w każdym detalu. Musicie uwzględnić to w planie dnia uroczystości. Czas trwania fryzury i make-up’u to razem minimum 2 godziny! Jeżeli malowane lub czesane są także Wasze druhny, mamy, czy świadkowe nigdy nie zostawiajcie siebie na ostatni dzwonek! To Wy jako pierwsze musicie zostać uczesane i umalowane! Zagwarantuje to Wam czas na ewentualną poprawkę. Warto także uwzględnić czas na kilka ujęć z przygotowań ślubnych, uzgadniając to wcześniej z wizażystką i fotografem.

Mam nadzieję, że ten post pomoże Wam w przygotowaniach do ślubu. Jeżeli są jeszcze jakieś aspekty, o które chciałybyście zapytać, zachęcam do komentowania postu.

Pozdrawiam, Izabela Kalitka- Wedding Planner

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }