Słodkości na weselny stół

Słodkości na weselny stół

Słodkości na weselny stół

Dzisiejszy wpis jest jednym z moich ulubionych, bo zawiera całą masę inspiracji na temat… słodyczy.

Obiecuję, będzie SŁOOODKO!

Od kilku sezonów jedną z najbardziej popularnych atrakcji na przyjęciach weselnych jest CANDY BAR. To frajda, nie tylko dla dzieci, ale także dla pozostałych gości, bo kto z nas pozostanie obojętny wobec słodyczy?!

Pamiętajcie, że dekoracja stołu oraz same smakołyki, które się na nim pojawią powinny komponować się z wcześniej ustalonym motywem całej uroczystości. Ceny słodkich stołów wahają się od 500, do nawet 3000 złotych! Wszystko zależy od tego jak wiele rodzajów łakoci się na nim pojawi oraz jak bogata będzie sama aranżacja słodkiego kącika. Jeżeli chcecie zaoszczędzić sporo gotówki, możecie taką atrakcję wykonać samodzielnie. Wybierając szklaną zastawę miejcie na uwadze jej funkcjonalność, tak aby po weselu się nie zmarnowała, a mogła posłużyć w Waszym domu. Możecie także popytać najbliższych i spróbować wykorzystać naczynia znalezione w piwnicach lub spiżarniach. Alternatywą mogą być także różnego rodzaju słoiki, które robią w ostatnim czasie furorę w niejednej restauracji!

Aranżacja słodkiego stołu na przyjęciu weselnym

Kolejnym aspektem są same słodycze. Tu wiele zależy od stylu, w jakim aranżowane jest całe przyjęcie, dlatego wybór trzeba solidnie przemyśleć. Lizaki, cukierki, bezy, żelki i pianki możecie kupić w markecie (również na wagę), nie wydając przy tym fortuny. Babeczki, donuty, ptysie czy tartaletki bez przeszkód zamówicie w sąsiedniej cukierni, albo (wersja dla odważnych i uzdolnionych kulinarnie) upieczecie sami!

Ciastka na patykach będące częścią candy baru

Ostatnim elementem jest sama dekoracja słodkiego stołu. Tutaj możecie skorzystać z pomocy dekoratorki lub dobrze przewertować oferty sklepów internetowych, które pękają w szwach od uroczych kokard, pomponów, czy balonów. Dodatkowo możecie opisać naczynia ze słodkościami, czy nakleić kolorowe etykiety. Tutaj ograniczyć Was może tylko wyobraźnia!

Donuty ułożone na piętrowym naczyniu

Słodkości na weselny stół

Kolejną propozycją będącą dodatkową atrakcją weselną są LODY NATURALNE. W wafelku lub pojemniku, z polewą czy posypką sprawią, że poczujemy się przez chwilę jak na rodzinnych wakacjach! Serwowane gościom z wózka lub w specjalnie zaaranżowanym barze dadzą chwilę orzeźwienia wszystkim mistrzom parkietu J. W ostatnim czasie pojawiła się także ich alternatywa, którą są LODY TAJSKIE. Rolowane na oczach gości, z wybranych przez nich składników stanowią bardzo widowiskowy punkt przyjęcia. Oba rodzaje lodów stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego deseru podawanego w pucharze zaraz po obiedzie. Ich koszt mieści się w granicach 800-1500 złotych.

Ręka trzymająca loda w wafelku

Coraz rzadziej spotykaną, a równie smaczną atrakcją weselną jest FONTANNA CZEKOLADY. Jednak, aby pozytywnie i smacznie była wspominana przez gości, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Powinniście zadbać o odpowiednią wielkość fontanny i ilość samej czekolady (najczęściej preferowaną jest mleczna). 2,5 kg słodyczy starcza na 50 osób, dlatego pamiętajcie, aby planując atrakcję dokładnie policzyć ilość zaproszonych gości! Wtedy nie narazicie się na dodatkowe koszty i będziecie mieli pewność, że każdy będzie miał okazję spróbować tego smakołyku. Zadbajcie zarówno o owocowe jak i suche przekąski (pianki, rurki, biszkopty). Część z nich możecie kupić sami, zmniejszając koszty. Nie rezygnujcie natomiast z wynajęcia profesjonalnej obsługi fontanny! Będziecie dzięki temu spokojni o porządek  na sali oraz poczucie bezpieczeństwa i komfortu gości. Koszt tej atrakcji waha się w granicach 500 do 1500 złotych.

Fontanna czekolady i dłoń trzymająca szaszłyka z pianek i truskawek

Specjalnie pominęłam tutaj kwestię TORTU, bez którego większość gości nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego (ja również). Tej słodkości pragnę poświęcić osobny wpis, w którym opowiem Wam na co należy zwracać uwagę przy jego wyborze oraz obsypie Was kolejną dawką ślubnych inspiracji!

Tort weselny na ciemnym biszkopcie z babeczkami

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }