Zaplanuj oczepiny z klasą

Zaplanuj oczepiny z klasą

Na szczęście sporo wstydliwych i kompromitujących zabaw weselnych mających miejsce jeszcze 5 lat temu odchodzi do lamusa. Zauważyłam, że wiele Par Młodych ma nie lada wyzwanie, by zaplanować oczepiny tak, żeby goście mieli co wspominać, ale aby wszystko odbywało się z klasą. Często chcecie z tej tradycji w ogóle zrezygnować, aby uniknąć właśnie niezręcznych sytuacji. Poniżej przygotowałam dla Was zestawienie kilku alternatyw, które pozwolą Wam wprowadzić do scenariusza dnia ślubu nutkę świeżości!Zaplanuj oczepiny z klasą!

Podrzucona przez gości weselnych roześmiana Panna Młoda w białej sukni ślubnej.

Welon i mucha

Rzucanie przez Młodych welonem oraz muchą to nieodzowny element każdego wesela. A gdyby tak nadal pozostać w tradycji, ale zrobić to troszkę inaczej? Moja propozycja to odcinanie długich wstążek od bukietu Panny Młodej. Każda z Pań biorących udział w zabawie trzyma długą wstążkę, a Panna Młoda z zawiązaną opaską na oczach po kolei je odcina. Sznurek ze wstążkami bez problemu można nałożyć na bukiet ślubny, tak, aby ten swobodnie się obracał. Osoba, która jako ostatnia zachowa wybraną przez siebie wstążkę wygrywa!

Alternatywę znalazłam także dla Pana Młodego i kawalerów. Wystarczy kilka pudełek, które Panowie będą sobie nawzajem  podawać. Do jednego z nich wkładamy muchę, do pozostałych coś słodkiego, albo karteczki z napisem „następnym razem”. Na sygnał DJ’a uczestnicy przestają podawać sobie pakunki i sprawdzają co mają w środku. Kawaler z muchą wygrywa!

Zaplanuj oczepiny z klasą

Król i królowa balu

To świetna alternatywa, która pozwala uniknąć sytuacji, w której panny i kawalerowie uciekają przed zabawą z rzucaniem welonem i muchą. Obawą jest przede wszystkim taniec „nowej Pary Młodej” i następujące po nim „gorzko, gorzko!” Uwierzcie mi, że nikt z nas nie chciałby znaleźć się w tej sytuacji z nowo poznanym na weselu znajomym. Kolejną zaletą jest fakt, że w tej zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na stan cywilny. Jeżeli chodzi o samą konkurencję, wszystko zależy od Was! Może być to jednorazowy konkurs, bądź kilka potyczek przebiegających w czasie trwania wesela. I tutaj najważniejsza jest nagroda, która zmobilizuje uczestników do aktywności. Świetnym rozwiązaniem będzie voucher na kolację lub bilety do kina, które zwycięscy będą mogli zrealizować ze swoją drugą połówką (tą, którą wybrali sami ;)).

Goście bawiący się w świetle lampek i kolorowych reflektorów na weselu.

Test zgodności

To moja ulubiona propozycja, która zapewni świetną zabawę Wam i przybyłym gościom. Para Młoda siada do siebie plecami i za pomocą tabliczek „ona” i „on” odpowiada na pytania dotyczące Waszego związku. Z tą zgodnością różnie bywa, dlatego duża dawka śmiechu gwarantowana!

Zabawa z balonami

Z pewnością czytając ten nagłówek tak jak ja w pierwszej chwili macie przed oczami parkiet, a na nim Pary tańczące z balonami, wykonując przy tym dziwne figury. Nic bardziej mylnego!  Przygotujcie balony z konfetti do przebicia, a w nich karteczki z wybranymi przez Was zadaniami dla uczestników. Świetna zabawa murowana!

Kolorowe balony (różowe, przezroczyste w złote kropki, złote) i balon z napisem "love"

Upominki

Na pewno zachętą do aktywności w zabawach są małe upominki przygotowane przez Parę Młodą. Mogą to być kupony totolotka, alkohol, zapachowa świeczka, czy słodycze, wszystko zależy od preferencji Waszych gości. Nie musicie wydawać na to majątku, liczy się gest i dobra zabawa!  Zaplanuj oczepiny z klasą !

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }