Wybór wymarzonego sztabu ślubnego.
Wybór podwykonawców, którzy zadbają o kluczowe aspekty związane z uroczystością to często etap przygotowań, który spędza sen z powiek niejednej Pannie Młodej.. Jak przebrnąć przez setki ofert napotkanych w sieci? Brać pod uwagę doświadczenie, cenę, a może rekomendację znajomych? Jak to po ludzku ogarnąć?!
Wybór wymarzonego sztabu ślubnego
Dobra organizacja w kilku krokach:
- Obejrzyjcie portfolio, ważny jest efekt pierwszego wrażenia. Nasz umysł w mgnieniu oka ocenia, czy dana realizacja nam się podoba, czy nie. Sprawdźcie także opinie klientów. Jednak niech jedna, niezbyt pochlebna nie przekreśla decyzji o Waszej współpracy. Każda para ma inną wrażliwość i inne priorytety.
- Poproście o szczegółową ofertę i cennik usług oraz dopytajcie o interesujący Was termin.
- Umówcie się na niezobowiązujące spotkanie w cichym, kameralnym miejscu. Poproście podwykonawców o przedstawienie zakresu ich usług i sposobów w jaki pracują. Jeżeli wahacie się w sprawie jakiegoś aspektu dotyczącego ich fachu, zapytajcie o zdanie i możliwości rozwiązania danej sytuacji. To pozwoli Wam sprawdzić doświadczenie potencjalnych podwykonawców. Poproście także o możliwość podglądu w umowę.
- Pamiętajcie, że pomiędzy Wami, a danym usługodawcą musi powstać tzw. niewidzialna chemia.. Omawianie szczegółów uroczystości to przyjemność, a nie udręka, dlatego tak ważne jest nadawanie na tych samych falach i rozumienie siebie nawzajem.
- Jeżeli macie dylemat.. dajcie sobie czas do namysłu i poproście o wstępną rezerwację terminu na mniej więcej tydzień. Nie podejmujcie decyzji pod wpływem chwili, czy impulsu.
- Jeżeli wahacie się między dwoma podwykonawcami, przygotujcie sobie tabelkę z plusami i minusami, dotyczącymi ich usług (cena, dojazd, doświadczenie, klimat realizacji, szczegóły oferty). Bardzo często właśnie taka forma porównania propozycji czyni cuda.
Wybór wymarzonego sztabu ślubnego
Na koniec przygotowałam dla Was check-listę z elementami, których nie może zabraknąć w żadnej podpisanej przez Was umowie:
– kontakt do podwykonawcy ( tego który realizuje dane zlecenie)
– listę zobowiązań podwykonawcy
– kwoty (brutto i netto) z podziałem na formy i terminy płatności
– datę i miejsce realizacji
– godziny realizacji z adresem (np. w przypadku dostarczenia tortu, transportu itp.)
– zastępstwo usługodawcy na wypadek sytuacji losowej
– koszty wycofania się z umowy, sposoby refundacji strat
– koszty dojazdu, noclegu, wyżywienia
– zgoda na wykorzystanie Waszego wizerunku w portfolio usługodawcy