Co Wam w duszy gra- DJ kontra ZESPÓŁ

Co Wam w duszy gra- DJ kontra ZESPÓŁ

Bardzo często na początku naszej współpracy pytacie mnie o to, czym kierować się przy wyborze oprawy muzycznej przyjęcia weselnego, a dodatkowo pragniecie poznać moją osobistą rekomendację. Wątpliwości związane, z tym elementem przygotowań są jak najbardziej uzasadnione. Na tą decyzję składa się bowiem wiele aspektów, a zdania dotyczące tego, czy lepiej sprawdzi się pięcioosobowy zespół muzyczny, czy DJ współpracujący z wodzirejem są podzielone. Nie mam zamiaru przekonywać Was do żadnej z tych opcji. Przedstawię plusy i minusy każdej z nich, tak abyście mogli sami podjąć tą decyzję, zgodnie z Waszymi upodobaniami.

Co Wam w duszy gra- DJ kontra ZESPÓŁ

Najpierw zatrzymajmy się na czynnikach, które powinny mieć wpływ na Waszą decyzję. Oto kilka z nich:

– budżet finansowy jaki chcecie przeznaczyć na tą usługę

– gust muzyczny Wasz i zaproszonych gości

– liczba gości weselnych

– powierzchnia w obiekcie weselnym przeznaczona na oprawę muzyczną

Pamiętajcie, że w przypadku obu podwykonawców ważne jest ustalenie szczegółów i konkretnych oczekiwań związanych z przebiegiem przyjęcia weselnego. Ustalenia te pozwolą Wam być pewnym, że wszystko pójdzie zgodnie z Waszymi upodobaniami. Jeżeli zależy Wam na jakimś konkretnym repertuarze, czy nie znosicie danego artysty śmiało podzielcie się z nimi tą informacją. Nie ma nic gorszego niż niewyjaśnione elementy, które będą miały wpływ na przebieg Waszej uroczystości. A teraz czas na konkretne porównanie!

Co Wam w duszy gra- DJ kontra ZESPÓŁ

Zespół muzyczny

Pierwszą i chyba najważniejszą korzyścią jest po prostu muzyka grana na żywo! Starsze pokolenia zwracają na to szczególną uwagę. Związane jest to z tradycją i niepowtarzalnym klimatem jaki im się, z tym kojarzy. Jednak musicie pamiętać, że jest to opcja zdecydowanie droższa. Należy wziąć pod uwagę wyżywienie dla co najmniej czterech osób, a część podwykonawców życzy sobie także pokrycia kosztów noclegu. Ważnym elementem, który powinniście zawrzeć w umowie jest zastępstwo w przypadku zdarzeń losowych. I mam tu na myśli przede wszystkim informację KTO zastąpi wokalistę i czy osoba ta sprosta Waszym oczekiwaniom muzycznym. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję koniecznie sprawdźcie zespół „w akcji”. Najlepiej gdyby to było wesele, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć jak radzą sobie w kontakcie z publicznością, ewentualnie próba w studiu.

Śpiewający i grający na instrumentach zespół muzyczny

DJ

Jeżeli zależy Wam na melodiach z różnych gatunków muzycznych, ta opcja pozwoli na nieograniczony repertuar. Nie musicie obawiać się o dziwaczne interpretacje utworów, czy fałsz, a dobry DJ już po pierwszym bloku tanecznym będzie wiedział przy czym chcą się bawić goście. Rozważając tą opcję musicie pamiętać o zatrudnieniu wodzireja, który będzie pełnił rolę animatora zabaw weselnych. Wielu podwykonawców nawiązuję ze sobą stałą współpracę, oferując Parom dogodne pakiety. Możecie znaleźć wśród nich duet dj’a z wodzirejem, czy propozycję „żywego” instrumentu, który wzbogaci muzycznie Wasze przyjęcie. Oczywiście koszty związane z tym wyborem są różne i zależą od kilku czynników, ale porównując je z zespołem muzycznym są na pewno niższe.

Tańczący wodzirej elegancko ubrany, z cylindrem na głowie

A jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Oprawą muzyczną Waszej uroczystości zajmie się DJ, czy zespół muzyczny?

Daj znać w komentarzu! 😉

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }