Koordynacja dnia ślubu

Koordynacja dnia ślubu

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam na czym polega koordynacja dnia ślubu, co należy do zadań i kompetencji Wedding Plannera i dlaczego warto z takiej pomocy skorzystać.

To opcja dedykowana parom, które samodzielnie zorganizowały wszystkie elementy swojego ślubu i wesela. Dokonali wyboru lokalu, podwykonawców,  czy motywu przewodniego wieczoru (o trendach panujących w tym roku poczytacie tutaj /trendy-slubne-2018-2/ ).To także nieodzowny element oferty kompleksowej organizacji całej uroczystości.

Moja praca w dniu ślubu Pary Młodej jest poprzedzana co najmniej tygodniowym przygotowaniem. W pierwszej kolejności poznaję ich wyobrażenie dotyczące tego dnia oraz wszystkie szczegóły, które zostały wcześniej omówione i ustalone z podwykonawcami. Następnie tworzę wraz z Narzeczonymi scenariusz dnia ich uroczystości. Uzgadniamy dokładny czas i miejsce przygotowań (stylizacje, make-up, fryzury), błogosławieństwa, a także transportu rodziny oraz pozostałych gości na uroczystość. Często przygotowuję niezbędne mapki, aby nikt się nie zgubił, nie martwił i bezpiecznie trafił na czas. W dalszej kolejności ustalamy przebieg ceremonii, przyjęcia weselnego i możliwych poprawin. Kluczowa jest koordynacja przebiegu podziękowań dla rodziców, oczepin, dodatkowych atrakcji weselnych, czy wejścia na salę ciepłych posiłków. To kluczowe, aby wszystkie elementy pojawiły się w odpowiednim czasie i miejscu, tak, aby przyjęcie nie wymknęło się spod kontroli. Scenariusz opracowywany jest w dwóch egzemplarzach: szczegółowej (dla Narzeczonych i podwykonawców usług)  i skróconej (dla pozostałych zaproszonych gości). Stworzony harmonogram ułatwia pracę całej obsłudze , a także daje poczucie komfortu Młodym oraz gościom weselnym.

Biurko z otwartym laptopem, notesem i okularami korekcyjnymi

Koordynacja dnia ślubu

Moje działania w dniu uroczystości rozpoczynają się już z samego rana. Sprawdzam stan oraz przygotowanie sali weselnej oraz miejsca zaślubin. Czuwam nad przebiegiem prac wszystkich podwykonawców! Począwszy od pracowni florystycznej, skontrolowaniu rozmieszczenia stołów i  ułożeniu winietek, a kończąc na kwestiach nagłośnienia, czy transportu i zameldowania gości weselnych. Kluczowy jest dla mnie stały kontakt z obsługą, aby w porę dopilnować powierzonych im zadań, czy rozwiązać drobne, awaryjne sytuacje.

W międzyczasie czuwam także nad samopoczuciem i przygotowaniami Pary Młodej. Tutaj również w wielu nagłych sytuacjach pomoc Wedding Plannera jest nieoceniona. Zawsze zachowuję spokój i opanowanie, wiedząc, że z każdej sytuacji jest jakieś właściwe wyjście. Następnie kontroluję przebieg każdego z etapów uroczystości. Dzięki mojej pracy zarówno Młodzi, jak i goście, mają poczucie komfortu, że żadna sytuacja ich nie zaskoczy. Nie straszna mi trema i zdenerwowanie dziewczynek noszących obrączki, czy ból głowy mamy Panny Młodej- na wszystko jestem przygotowana! 🙂

Panna Młoda i jej druhny wiążące suknię ślubną.

Ostatnim etapem mojej pracy (gdy wszyscy goście udadzą się na zasłużony odpoczynek) są obowiązki związane z zakończeniem przyjęcia Pary Młodej. Należy dopilnować, aby wszyscy podwykonawcy dopełnili ostatnich formalności oraz, aby wszelkie dekoracje i sprzęt zostały usunięte. Dodatkowo, na życzenie rozliczam się w imieniu Młodych z częścią osób świadczących usługi na ich przyjęciu. W czasie, gdy ja finalizuję ostatnie transakcję, młode małżeństwo może w pełni uczestniczyć w swojej uroczystości oraz nie angażować w te „operacje” swoich najbliższych (świadka, kuzynkę, czy siostrę).

Praca i doświadczenie Wedding Plannera scala wszelkie wcześniej uzgodnione detale i aranżacje dotyczące uroczystości. Daje możliwość pełnego przeżywania przez Młodych ceremonii, bogatej w emocje i wzruszenia. Dzięki mnie nie muszą się martwić, że w trakcie ich wymarzonego ślubu coś pójdzie nie tak. A najbliżsi Pary Młodej wiedzą, że mogą zgłosić się do mnie z każdym problem, nie zakłócając przy tym romantycznej atmosfery świeżo upieczonemu małżeństwu.

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }