Jak usadzić gości przy stołach?

Jak usadzić gości przy stołach?

Jak usadzić gości przy stołach?

Na szczęście w niepamięć idą czasy, kiedy po ceremonii zaślubin goście ścigali się o zajęcie najlepszego miejsca na sali weselnej. Była to bardzo niekomfortowa sytuacja nie tylko dla nich, ale także dla Nowożeńców, którzy zamiast odbierać życzenia patrzyli na ten teatrzyk.
Kto ma już swój ślub za sobą, albo właśnie siedzi nad stosem próbnych szkiców rozmieszczenia stołów, wie, że to nie lada wyzwanie!
Nie będę rozpisywać się na temat zalet i wad stołów prostokątnych i okrągłych, a przedstawię kilka uniwersalnych porad, które ułatwią Wam koordynację rozmieszczenia w każdym, z tych przypadków.

Okrągły stół weselny z dekoracjami w pudrowym różu i krzesłami chiavari

Dekoracje ślubne w pastelowych kolorach na prostokątnym stole, w namiocie weselnym

Jak usadzić gości przy stołach?

Stół prezydialny
Pamiętajcie o tym, że w tym dniu to WY jesteście najważniejsi! A z tym wiąże się zaplanowanie dla Was honorowego miejsca. Skonsultujcie się z dekoratorką i Managerem , którzy doradzą, które rozwiązanie będzie najlepsze pod względem zaplanowanych dekoracji i logistycznego przebiegu przyjęcia. Powinniście siedzieć w miejscu centralnym, przodem do pozostałych stolików. Następnie zastanówcie się nad tym, kto zajmie miejsca zaraz obok Was. Mogą to być Wasi rodzice, rodzeństwo, bądź świadkowie z osobami towarzyszącymi. Bardzo odważną, ale już coraz częściej spotykaną inspiracją jest zaaranżowanie stolika TYLKO dla Pary Młodej. Szok, prawda? 🙂 Po raz kolejny powtórzę, że to Wasza uroczystość i powinna ona w pełni oddawać Wasze osobowości, dlatego wybór należy do Was!

Stół prezydialny z krzesłami chiavari, ozdobione tiulem i tabliczkami: I love you, I know.

Przyjęcie bez chaosu.
Niezbędnym elementem są oczywiście winietki stawiane w konkretnym miejscu, zazwyczaj obok zastawy, czy sztućców. Pamiętajcie, aby rozstawienie ich powierzyć osobie odpowiedzialnej, której wcześniej na spokojnie przedstawicie cały plan. Aby uniknąć zamieszania warto pomyśleć o wprowadzeniu na wejściu tablicy z rozmieszczeniem gości. Stanowi ona piękny dodatek dekoracyjny, ale pełni również funkcję logistyczną. Jeżeli nie korzystacie z pomocy Wedding Plannera warto, aby jeden ze świadków, sprawował kontrolę nad usadzaniem gości, zwłaszcza osób starszych. Przybyli będą czuć się komfortowo, a Wy będziecie spokojni, że wszystko przebiega zgodnie z planem i nikt się nie zagubił.

Dekoracja stołu weselnego, ze złotym podtalerzem, jasnymi kieliszkami i winietką ułożoną na białym talerzu, przystrojona wiązanką kwiatów.

Tablica z rozmieszczeniem gości w pozłacanej ramie.

Jak usadzić gości przy stołach?

Kryteria rozsadzania.
W pierwszej kolejności weźcie pod uwagę wskaźnik wiekowy. Młodych gości usadźcie razem, a starszych z osobami w podobnym wieku. Zadbajcie o zdrowie i dobre samopoczucie starszych. Niech lokalizacja ich stolików będzie z dala od nagłośnienia, czy chłodzącej klimatyzacji.
Najważniejsze, aby osoby przy wspólnym stole dobrze się bawiły i miały o czym ze sobą porozmawiać. Możecie dobierać ich na zasadzie pokrewieństwa, czy łączących przyjaźni, albo postawić na integrację i trochę ich wymieszać. Druga opcja jest oczywiście bardziej ryzykowana, ale wszystko zależy od temperamentów zaproszonych.
Istnieją oczywiście sytuacje, w której członkowie rodzin są ze sobą skłóceni, czy wybitnie nie dażą się sympatią. Oczywiście wtedy najlepiej usadzić ich jak najdalej od siebie.
Podczas potwierdzania listy gości upewnijcie się kto przyjedzie z dziećmi i dopytajcie, czy nie będą potrzebne dodatkowe, wysokie krzesła dla maluchów, czy miejsce na lokalizację wózka.

A na koniec moja złota zasada, którą zawsze przekazuję moim Parom..
Pamiętajcie, że to WY najlepiej znacie swoich gości! Zaplanujcie rozmieszczenie stolików tak, aby czuli się komfortowo i bawili się w lubianym przez siebie towarzystwie.

Dekoracje ślubne na okrągłym stole, z wysokimi, białymi świecami i niskim pastelowym bukietem.

Źródło zdjęć: Pinterest

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }