Pomoc rodziców w organizacji Waszego ślubu

Pomoc rodziców w organizacji Waszego ślubu

Pomoc rodziców w organizacji Waszego ślubu

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu, ale także bardzo wzruszająca i podniosła chwila dla rodziców. Przygotowania niosą za sobą wiele rozterek oraz ważnych decyzji jakie przyjdzie Wam podjąć. To także odpowiedni moment na umocnienie relacji z bliskimi, celebrowanie czasu narzeczeństwa i poznanie sztuki kompromisu.

I nie chodzi mi tutaj o to, że Wasze wzajemne oczekiwania wobec tego dnia mogą się między sobą różnić, a głównie o ingerencję i presję otoczenia.  Jak sobie, z tym radzić? Jak w subtelny i delikatny sposób powiedzieć rodzicom, że chcecie zająć się przygotowaniami sami? Jak zapobiec niedopowiedzeniom i przekraczaniu barier?

Pomoc rodziców w organizacji Waszego ślubu

Ustalanie granic

Organizacja wesela to spore wyzwanie, a pomoc najbliższych może sprawić, że poszczególne etapy będą przebiegać łatwiej i sprawniej. Powinniście choć w pewnym stopniu uszanować wysiłek i inicjatywę najbliższych. Najważniejszą kwestią jest jednak omówienie szczegółów zaangażowania rodziców.  I to zarówno wkładu finansowego jak i spraw związanych z logistycznym zaplanowaniem uroczystości.  Jeżeli rodzice chcą Wam pomóc, nie stawiajcie oporów. Jednak, aby wszystko przebiegło zgodnie z WASZYMI  oczekiwaniami potrzebna jest szczera i długa rozmowa już na samym początku. Określcie jasno swoje granice oraz zadbajcie o podział ról. Pomoc ze strony rodziców nie jest jednoznaczna, z tym, że od tego momentu będą mieli wpływ na każdy element uroczystości.  To WY w tym dniu gracie role pierwszoplanowe, a udany ślub to taki, podczas którego widać  Waszą radość, pewność siebie, a co najważniejsze to, że jesteście sobą!

Spór pokoleń

Bardzo często zdarza się, że wyobrażenia rodziców są sprzeczne, z tym czego Wy oczekujecie. Związane jest to z weselami organizowanymi w czasach ich młodości.  Branża ślubna, jak każda inna cały czas się zmienia i ewoluuje. Sposoby zawarcia małżeństwa, atrakcje weselne, czy  podejście do tradycji będą się różnić od tych, które miały miejsce dwie, czy trzy dekady temu! I to właśnie jest najpiękniejsze, pomysłowość i zupełnie indywidualne podejście do tematu!Rodzice powinni to zaakceptować i powierzyć podejmowanie decyzji dzieciom.

Trzy całujące się przed wejściem do kościoła pary: para młoda i i ich rodzice

Zaufajcie doświadczeniu podwykonawców

Zauważyłam, że coraz częściej rodzice podważają nie tylko decyzje swoich dzieci, ale także pracę oraz pomysłowość usługodawców z branży ślubnej. Powinniście iść z duchem czasu i zaufać profesjonalistom. Wasza stylizacja ślubna, czy przepięknie zorganizowane wesele to dla nich najlepsza wizytówka. Idealnie skrojony i dopasowany garnitur, to nie wymysł eksperta wizerunku, a chęć ubrania Pana Młodego zgodnie z aktualnie obowiązującą etykietą ślubną. Tak samo jest z organizacją niestandardowych poprawin w postaci imprezy na wolnym powietrzu z grillem i leżakami, albo odejściem od tradycji i nie zapraszanie na wesele rodziny, z którą od 15 lat nie mieliście żadnego kontaktu („bo tak wypada!”). Nie na każdym weselu musi pojawić się muzyka grana na żywo przez pięcioosobowy zespół, czy dekoracje tylko w stonowanych, pastelowych kolorach. Nie, nie i jeszcze raz nie! Bez względu na opinię innych to WASZE ślubne marzenia powinny zostać spełnione.

Pomoc rodziców w organizacji Waszego ślubu

Sztuka kompromisu

Pamiętajcie, aby podczas organizacji kierować się przede wszystkim spokojem i opanowaniem. Tak, wiem.. łatwo powiedzieć, ale naprawdę nie warto podejmować decyzji pod wpływem stresu czy nacisku. Nie krytykujcie opinii i porad rodziców, wysłuchajcie ich, a wyciągnijcie z nich, tylko to co jest zgodne z Waszymi upodobaniami. Oczywiście, że nie doradzają Wam w złej wierze, ale powinni zrozumieć, że ostateczna decyzja należy do Was. Nie róbcie nic wbrew sobie, a tylko po to,aby ich zadowolić. Możecie im podziękować za wychowanie, czy wkład w organizację uroczystości podczas wesela, a z pewnością poczują się docenieni i wyjątkowi.

Ceremonia zaślubin, para młoda składa sobie pocałunek, a z uśmiechem przypatrują się jej druhny i drużbowie, którzy klaszczą i wiwatują

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }