Ślub w czasach zarazy

Ślub w czasach zarazy

Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek na moim blogu pojawi się wpis o tej tematyce. Przygotowania do ślubu powinny być pełne miłości, radości, czasu spędzonego z bliskimi.. Jednak tegorocznym Parom Młodym oraz nam- podwykonawcom przyszło zmierzyć się z czymś na, co nikt z nas nie był przygotowany.

Ślub w czasach zarazy

#koronawirus #covid-19 #zostanwdomu #nieodwolujslubu #przelozslub

Jak odnaleźć się w tej trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości? Odwołać, czy przełożyć ślub? Zaprzestać wszystkich przygotowań? Czekać do ostatniej chwili?  A miało być tak pięknie… i jeszcze będzie! Obiecuję!

Oto kilka praktycznych wskazówek, co robić, gdy nasza uroczystość stoi pod znakiem zapytania:

Nie panikujemy

Sytuacja, w której obecnie się znaleźliśmy jest ciężka dla każdej grupy społecznej. Wszyscy musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, mając na uwadze dobro i zachowanie zdrowia całego społeczeństwa. Wiem, że dla Par przygotowujących swój wymarzony ślub to cios poniżej pasa, utrata czegoś nad czym pracowaliście czasami latami, ale… Trzeba wziąć się w garść i stawić czoła przeciwnościom! Ważne jest przy tym wsparcie drugiej połówki oraz najbliższych. Dajcie sobie czas na smutek, czy złość, ale później do dzieła!

Tabliczka ślubna w postaci drogowskazu na murze z napisem "wedding"

Czas na plan B

W przypadku ceremonii odbywających się w kwietniu, czy maju musicie już teraz odpowiedzialnie podejść do tematu. Nie odwołujcie uroczystości, przełóżcie ją!

W pierwszej kolejności skontaktujcie się ze wszystkimi podwykonawcami. Zapewniam Was, że wszyscy działający w branży ślubnej staną na głowie, aby wesprzeć Was oraz pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie. W większości przypadków kwietniowe pary będą musiały pójść na kompromis i przełożyć uroczystość. Tegoroczny sezon letni jest z pewnością już mocno zajęty i o weselu odbywającym się w sobotę możecie zapomnieć. Niemniej jednak macie do wyboru kilka alternatyw: uroczystość, która odbędzie się w środku tygodnia, czy ślub planowany w mniej popularnych miesiącach jesienią, bądź zimą. Uwierzcie mi, że przy wsparciu sztabu ślubnego, nietuzinkowym rozwiązaniom takie śluby też będą piękne! Pójście na takie ustępstwo na pewno ułatwi Wam znalezienie nowego, wspólnego terminu.

Panna Młoda na polu, w pudrowej, koronkowej sukni trzymająca bukiet z polnymi kwiatami

Innym wariantem, z którym spotkałam się na forach ślubnych jest zorganizowanie samej ceremonii zaślubin ze świadkami, bez zmian terminu, a przygotowanie hucznego wesela w pierwszą rocznicę ślubu. To kwestia indywidualna, na które z rozwiązań się zdecydujecie.

Ślub w czasach zarazy

Harmonogram rozliczeń & działań

Jeżeli Wasza uroczystość zaplanowana jest na późniejsze miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień) najlepiej jeszcze chwilę wstrzymać się od decyzji i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja. Jednak, aby nie czekać z założonymi rękami sporządźcie harmonogram ze wszystkimi rozliczeniami. Zawrzyjcie w nim informację o tym jakie kwoty zostały już wpłacone na poczet zadatków, ile zostało Wam jeszcze do uregulowania i w jakim terminie.

Kolejną kluczową kwestią jest wykonanie scenariusza dnia ślubu oraz check listy spraw, które musicie jeszcze załatwić, bądź potwierdzić. To zdecydowanie usprawni i przyspieszy Wasze przygotowania w momencie, w którym dostaniecie zielone światło na działanie.

Sezon 2021 i 2022

Czas kwarantanny i przymusowego siedzenia w domu to odpowiednia chwila na kontynuację przygotowań do uroczystości odbywających się w 2021 i 2022 roku. Macie czas na rozmowy i „spotkania” z branżą ślubną, możliwość dokładnego porównania ofert, czy zapoznania się z ich pracami i realizacjami. Wykorzystajcie ten okres produktywnie: przygotujcie własną tablicę z inspiracjami, przeczytajcie eksperckie artykuły ślubne, czy porozmawiajcie ze swoją drugą połówką o motywie, czy charakterze Waszej uroczystości.

Nieważne na jakim etapie przygotowań jesteście, warto iść na przód i być przygotowanym na każdą ewentualność. W kolejnych wpisach planuję pokazać Wam jak sporządzić scenariusz Waszej uroczystości oraz jak niezapomniane i piękne potrafią być realizacje odbywające się jesienią, czy zimą!

Trzymajcie się ciepło, dbajcie o siebie oraz najbliższych i w miarę możliwości zostańcie w domach!

Jeszcze będzie pięknie!♥

Przyjęcie, na którym wznoszony jest toast kieliszkiem wina musującego

Ślub w czasach zarazy

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://whatalovelyday.pl/wp-content/themes/onelove/images/default/bg-page-title.jpg); }